Důležité informace

9. 12. 2012

Důležitá sdělení

Kamarádky a kamarádi,

konec každého kalendářního roku se nese nejen v duchu příprav na Vánoce, ale přináší i období rekapitulací, statistik a dalších hloupostí, kterým souhrnně říkáme administrativa. Nedá se nic dělat, ale i my horolezci jsme do tohoto systému byli vtáhnuti, a proto nám nezbývá než „jít s dobou.“ Proto vám předkládám pár informací, které byste asi měli znát:

- dnešním dnem jsem začal řešit zatím kombinované členství v Alpenvereinu a
   ČHS. Již dříve jsem vás informoval o některých změnách, ale podstatné pro
   mě je to, že od lidí, kteří již byli v AV v letošním roce, potřebuji jejich eviden-
   ční číslo (je na průkazu). To poslouží k lepší identifikaci plátce. Současně, a to
   je nesmírně důležité, stávající plátci mají pojištění platné do 31.1.2013, a tedy
   není nutné se nějak nervovat s pojistkou na další rok

- objednávka průkazů na členství v ČHS je zatím nerealizovatelná, protože na
 webu se ČHS nepodařilo rozběhnout objednávkový formulář. Průkazy ČHS
   jsou proto k mání pouze při osobním odběru na Strahově!!

- na našich stránkách je v Členské sekci přehled o zaplacení členských příspěv-
   ků za poslední 2 roky. Nevylučuji nějakou chybu, ale na 99 % jsem si jist, že
   přehled je správný. Máte-li tedy nedoplatek za letošní rok, tak prosím buď
   svůj závazek vyrovnejte anebo mě kontaktujte za účelem vyjasnění situace.
- v souvislosti s výše uvedeným také konstatuji, že mezi členy figuruje několik
   málo jmen, která se pro nás stávají velkou neznámou. Některé nejasnosti se mi
   podařilo vyřešit, ale i tak ještě několik lidí musíme oslovit s dotazem, zda ještě
   chtějí být členy Jiskry.

Kromě administrativních zpráv mám i vzkazy veselejší. Především bych chtěl upřesnit, že na nadcházejícím Posledním slanění je vítána každá maska, nejen ta podle zadání. Maškarní rej v Jiskře má dlouhou tradici a nemáme zájem našim členům a jejich kamarádům komplikovat situaci při volbě masky.

Úplně nakonec dávám do diskuse námět na vánoční setkání. Podle dohody cca 6 lidí bychom se dne 26.12. mohli cca ve 14,00 hodin sejít na Trništi, kde by se skromně ozdobil nějaký stromek, popili bychom něco dobrého a rozloučili se s rokem 2012. Na místo by se klidně mohlo jít kolektivně již z Jablonce. Já osobně sloužím na HS, ale sehnal bych si záskok a šel bych taky.

Libor Čech