Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čarostřelec - jubilejní výstup

12. 11. 2009

   Dne 12.9.2009 jsem v naprosto katastrofálním počasí uskutečnil svůj 100. výstup na Čarostřelce, krásnou věž v divokém a špatně přístupném svahu Malého Štolpichu. Při výstupu mě doprovázeli Táňa Jandíková (Vertical) a dlouholetí spolulezci Franta Kracík a Tomáš Krutský, člen naší Jiskry. Hlavně Tomášovi děkuji za trpělivost, s jakou mě v posledních letech doprovázel a snášel se mnou tradiční uštěpačné poznámky, kterých postupně přibývalo. U výstupu byli přítomni i další kamarádi, zejména z řad kolegů od Horské služby. Mezi nimi si zaslouží připomenout Mirek Váňa, který se mnou trpěl u několika novoročních výstupů.

   Na věž jsem lezl víceméně na památku mé sestry Stáni, která v Jizerkách v zimě 1985 zahynula. S ní (a s dalšími šesti lidmi) jsem Čarostřelce poprvé navštívil před 33 lety. Lezli jsme tehdy Údolku a Stáňa byla jediná, kdo za mnou vylezl. Údolka v té době patřila mezi největší problémy Jizerek...

Libor Čech