Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chytání pádů na ledovci

25. 6. 2015

   Po delší době mi konečně skoro správně funguje připojení k netu, a tak jsem opět schopen přidávat nějaké články. Určité zdroje jsou "v šuplíku" a prvním z nich jsou fotky ze cvičení na Ještědu.2015-03-29_tj-jiskra-jablonec-obr.1.jpg Na sklonku zimy jsme na známém Slalomáku pocvičili chůzi v mačkách, vytvoření kotevního bodu, zastavení vlastního pádu i zachycení spolulezce.2015-03-29_tj-jiskra-jablonec-obr.2.jpg

   První fotka je trochu nakloněná, ale i tak je patrný značný sklon. Navíc jsme ke zvýšení rychlosti používali igelitový pytel, takže někteří borci dosahovali rychlost jistě větší, než nás na ledovci ve skutečnosti potká.2015-03-29_tj-jiskra-jablonec-obr.3.jpg 

   Kromě nácviku jsme se samozřejmě i báječně bavili. Mě osobně potěšilo, že i ti, kdo podobný nácvik absolvovali poprvé, si velice brzy osvojili nové dovednosti a na konci dne odcházeli o dost připravenější na případné podobné činnosti, které by nás mohly potkat v reálu na horách.2015-03-29_tj-jiskra-jablonec-obr.5.jpg

   Samozřejmě si všichni přejeme, aby nás takové situace nikdy nepotkaly.2015-03-29_tj-jiskra-jablonec-obr.6.jpg