Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dolní žleb - výlet SPOSCH

14. 8. 2011

 

   Tak trochu nenápadně proběhla ve dnech 23. - 24. července báječná akce v Dolním žlebu, konkrétně na levém břehu Labe. Na pozvání místního fenomenálního lezce Jirky "Prcase" Slavíka, neskutečně aktivního prvovýstupce a našeho kamaráda, který již delší dobu žije v Jablonci, se členové SPOSCH (sekce péče o starší chlapce) vypravili do Žlebu zdolat nějakou tu Jirkovu novou cestu.imgp3147.jpg Kromě toho bylo na programu večerní promítání outdoorových filmů a pochopitelně i přátelské posezení. Já jsem bohužel musel do práce, a tak jsem se mohl ke kamarádům připojit pouze v sobotu do podvečerních hodin.

   Pod stěny jsem dorazil v báječné společnosti Prcase, Helčy, Jardy Kutila, Zdendy Hanaje, Iljy Riegra a několika místních borců. Později se k nám připojil ještě Luboš Oujezdský. Stěny byly po předchozích deštích trochu mokré, ale díky tvrdosti tamního pískovce to v lezení nebránilo. Bez jakéhokoli otálení začali místní natahovat první délky a my jsme zase statečně začali s aklimatizací na místní písek. Přeci jenom rajbasy každý den nelezeme...Po počátečních trápeních, které bylo ovšem individuální, Prcas trochu přitvrdil. Lezlo se okolo VIIc a asi i víc. Kromě obtížnosti narůstala ovšem i dobrá nálada. Lezení nás bavilo, parta báječná, prostě pohoda. A uprostřed pohody jsem se musel rozloučit. Už dávno jsem se naučil odcházet v nejnevhodnější době, ale tentokrát mě to opravdu mrzelo. Příště si to snad užiju o hodně víc,

   Z informací od kamarádů jsem se dověděl, že navečer dorazila ještě další parta pod vedením Rendy Mašína, že promítání bylo báječné a zábava také. Takže nezbývá, než se těšit na další podobné akce tady i jinde. Snad to čekání nebude dlouhé.

   Co se týká fotek, tak na jejich pořizování nebylo tentokrát moc času, já jsem měl brzy vybitou baterii a Ilja zase plnou paměťovou kartu (pochopitelně jiný rozměr než já). Ale i tak jsme pár fotek pořídili. Najdete je na našem úložišti, viz sekce Odkazy.

Libor

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Novinka

(Fifi18, 12. 4. 2013 12:11)

Čest práci. Nedávno vznikla unikátní finta, jak snadno vydělat peníze - perfektní na jarní večery.. Vydělávám si takto bez práce už nějaký čas a fakt mě to nadchlo :-) Milionářku to ze mě sice neudělá, ale když to jde, tak to dojím, co to jde :) Je to z návodu Nadhled.Web2001.cz