Jdi na obsah Jdi na menu
 


Falkenstein 9. a 10. dubna 2011

10. 4. 2011

 

   O víkendu 9. a 10.4.2011 vyrazila menší skupina borců z různých koutů republiky na jeden z prvních letošních výjezdů na písek.p4090017.jpg Cílem byl slavný Falkenstein, dominanta skupiny Schrammstein v Saském Švýcarsku. Jiskra byla na zájezdu reprezentována Luckou Novákovou a Bohoušem Vyhnálkem, já se ženou Lenkou a synem Davidem jsme jeli na průzkum. Všichni jsme se scházeli postupně po cestě, takže teprve na hraničním přechodu Schmilka jsme byli kompletní.

V cílové stanici - obci Ostrau nás přivítalo hezké, ale chladné počasí, komplikované silným větrem. Naštěstí jsme měli dobré místo k parkování našich tří vozidel, takže do skal jsme vyrazili bez zbytečného zdržování.

p4090004.jpg

 

Ostatní probíhalo podle tradičního scénáře. Obešli jsme celý Falkenstain, lezci podle průvodce a vlastních zkušeností vybírali cesty a já jsem vzpomínal na své zdejší výstupy, kterých bylo mezi 10 a 12, přičemž poprvé jsem na vrcholu stál v roce 1971.

 

p4090007.jpg

Pod slavnou Jižní spárou (na obr. ji lezou nějací Češi) jsem si vzpomenul, že tady jsme na průzkumu. Rozloučili jsme se se zbytkem výpravy a vyrazili řešit bivakování, parkování apod. pro zamýšlený oddílový zájezd. Výsledkem je několik variant, z nichž naprosto jednoznačně nejlepší mi přijde nedaleký stanový tábor v Ostrauer Mühle. Cena za noc na naše peníze okolo stovky, poplatek za auto a stan velice rozumný, špičkové zázemí. Tam to jistě bude lepší, než v zaneřáděných lesích okolo skal. Detaily samozřejmě vychrlím v rámci plánu celé akce.

Fotil jsem málo a nijak jsem si na tom nedal záležet, ale pár fotek jsem na naše Rajče pověsil. Adresu na toto úložiště najdete v Odkazech

Během psaní tohoto příspěvku jsem dostal SMS od Bohouše, který mi psal, že ve stěnách se dařilo a i počasí bylo v neděli lepší, než v sobotu, kdy jsem tam byl s rodinou. Tak jsem rád, že se zájezd vydařil i přes nejisté aprílové podmínky.

Libor

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář