Jdi na obsah Jdi na menu
 


Garden party 2011 - tradiční sraz legend ve Skaláku

14. 11. 2011

 

   První týden v září je ve Skaláku, konkrétně na zahradě "Karouškárny" na Hrubici, věnován tradiční akci - Garden párty. Je to vlastně setkání pamětníků, v drtivé většině významných lezců, jejichž jména mají už po mnoho desetiletí svůj zvuk. Letošní Garden párty se uskutečnila 3. září a její začátek byl tak trochu neveselý. Všichni bez výjimky jsme byli zaskočeni nedávným odchodem Oldy Kopala, který i přes svůj věk patřil k nejcharizmatičtějším osobnostem nejen skalácké lezecké komunity a jeho nepřítomnost nás určitě poznamenala. Dokonce jsem se několikrát přistihl, jak se ohlížím směrem ke vratům, kde by se Oldík měl každou chvíli objevit...Zábava se však nakonec přeci jenom rozeběhla. Byl čas podívat se okolo sebe. Pořád ještě zbývá mnoho kamarádů a známých, se kterými si máme co říci o lezení anebo alespoň zavzpomínat na ty, kteří k nám na párty už nikdy nedorazí. Každý rok se najde nějaký ten oslavenec (slaví se jenom kulatá výročí). Letos to byl Pepa Štrosner, veliký kamarád právě Oldy Kopala. O kousek dál sedí Radan Kuchař, Karel Cerman, Bohouš Svatoš a další a další borci, jejichž cesty nám dodnes činí nemalé potíže. Trochu bokem sedí pan Haleš, můj obrovský oblíbenec. Jeho cestu na Maják (dělal ji před 56 lety, klasifikace VIII !!!!) jsem několikrát vyváděl a trochu neskromně mohu přiznat, že mi přinesla celou řadu sympatizantů.p9030122.jpg

 

 

 

MUDr. Leoš Chládek (úplně vpravo) je známý lékař horolezeckých expedicí a moderátor Garden párty)

 

 

p9030123.jpg

 

 

 

Jindra Sochor. Naprosto nezničitelný člověk, horolezec, spisovatel, vydavatel průvodců, kreslíř, opakovaně i trpělivý pacient po nějakém tom pádu. V současné době zřídil na Mašově památník (cintorin) lezcům, kteří nás opustili "přirozeně" a nemají tak nárok na zveřejnění svého jména na symbolickém cintorinu na Nekonečné

 

 

 

p9030124.jpg

 

 

 

 

Bohouše Svatoše (vlevo) není třeba představovat. Je to jeden ze zasloužilých mistrů sportu, kteří opravdu mistry jsou. A pán vpravo je neméně vynikající lezec, skromný a kamarádský Franta Půlpán. Já si jej pamatuji jako parťáka Sama Pechouše, který zakončil svoji lezeckou pouť v severní stěně Eigeru

 

 

 

p9030126.jpg

 

 

 

Kdo nezná Radana Kuchaře (uprostřed) tak je buď amatér nebo ignorant. Jeho alpské výstupy v šedesátých letech minulého století vyrazily dech i slovutným pánům Angličanům

 

p9030127.jpg

 

Bláža Karasová (vlevo) má okolo 90 let. V lezeckých kruzích byla asi tím, čím Eliška Junková mezi automobilovými závodníky

 

 

 

 

p9030129.jpg

 

 

 

Liberecké "tetinky" s Květou (vlevo), která byla Oldovou společnicí v posledních letech života

 

 

 

p9030132.jpg

 

Pan Vladimír Haleš, můj horolezecký Bůh, sedí vždy trochu stranou. Na vině je jeho špatný sluch. Přijde však vždy a já doufám, že se ještě mnoho let budeme potkávat

 

 

 

 

 

 

 

p9030134.jpg

 

Pán na fotce je Kadálek, důvěrně známý kamarád a vynikající lezec. Dáma vpravo je Lenka Hloušková, manželka dalšího výborného lezce, Pepy Hlouška a věřte či nevěřte taky moje spolužačka ze základky. Mnoho let jsme seděli v jedné lavici

 

 

 

 

 

 

 

Ap9030133.jpg nakonec jsem si nechal kolegyni z Jiskry, Lucku Novákovou. Na snímku je s manželi Bulířovými z Ohrazenic. Láďa byl až do odchodu do důchodu mým kolegou na Horské službě v Bedřichově

 

 

Libor

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: diskuse

(jana, 17. 3. 2013 17:43)

Aloha. Mezi čtenáři se právě šíří novinka z oblasti online výdělků, skvělé na jaro, když je hodinka, dvě času :-) Vydělávám si takto bez práce už nějaký čas a nemám slov, jak snadné to je! Nad poměry si díky tomu sice nežiju, ale dokud můžu, tak jsem vděčná za každé přilepšení :) Přečtěte si to taky na www.CervenaCerna.cz

KOMU ČEST, TOMU ČEST!!

(Michal, 15. 11. 2011 12:53)