Jdi na obsah Jdi na menu
 


Info - 11.5.2011

11. 5. 2011

 

Ahoj kamarádky a kamarádi,

   posílám pár aktuálních informací o dění kolem nás. První zpráva je bohužel velmi smutná. Ve věku pouhých 52 let nás opustil vynikající kamarád a velký sympaťák Ladislav Halama, známý spíše jako "Salám." Zažili jsme toho spolu opravdu hodně, zvláště během bohatýrských večírků na Valdštejně. Byl to navíc vynikající lezec, který zejména ve Skaláku vytvořil řadu hezkých nových cest. Dnes jsem se na chvíli zúčastnil vzpomínkového posezení na Koupáku, kde se to jen hemžilo lezeckými osobnostmi posledních cca 40 let. Nechyběli Stříbrňák, Gaston, Bukvicové, Homolkové, Špek, Fudel, Binhakovci, Mojmír a celá řada borců, se kterými jsme na našich pískovcích i v přilehlých krčmách důstojně válčili již od sedmdesátých let minulého století. S těmito hochy bych vydržel sedět celé dny, ale byl jsem ve Skaláku s Oldou Kopalem a toho jsem musel k večeru odvézt do Jablonce. Saláma zapiju příště, slibuji.

   Zmiňuji-li Oldu, tak s ním jsem uzavřel dohodu, že v případě slušného počasí vyrazíme každou středu na celý den do Skaláku. Vysadím jej na chaloupce v Doubravici a vyrazím do skal anebo na kolo. Přidáte-li se, budu jenom rád.

   Horoškola je již připravena, Renda ladí poslední detaily a já zítra ráno jedu dle jeho instrukcí pozdravit naše ubytovatele na Malé skále a zjistit pár maličkostí. Takže úplně nejpřesnější informace ohledně místa konání budou zde na webu zítra odpoledne. Předpověď počasí na sobotu je celkem slušná a nějaká ta přeháňka nás eventuálně nerozhází. Vemte, prosím, foťáky. Já jsem svůj půjčil manželce na dovolenou.

   Pořadatelům a lektorům nabízím úhradu ubytování po dobu konání Horoškoly ze sponzorského daru. Ponechám na nich samotných, zda nabídku využijí. Během večerní diskuze na ubytovně či v přilehlé občerstvovně proběhne neformální květnová schůze. Z její oficiální části vyhotovím zápis.

Tolik zatím ode mne, těším se na viděnou

Libor

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář