Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiskra je ve stěnách opravdu vidět

27. 5. 2011

 

   Tak mám dojem, že se s vámi musím podělit o některé své pocity. obraz000.jpgJe to pár měsíců, kdy mi jeden velmi dobrý kamarád řekl, že Jiskra de facto neexistuje a nikdo s tím nic neudělá. Skoro nikdo tam neleze a budoucnost to nemá. Nevěřil jsem mu a nyní je mi naprosto jasné, že se opravdu a hluboce mýlil. Důkazem může být i včerejší den, kdy ve Skaláku nezávisle na sobě působily 3 skupiny z Jiskry!!!

 

 

 

 

Jarda Kutil a Pepa Hloušek na Jižní cestě na Lebku

 

 

Naše skupina ve složení Zdenda Hanaj, Jarda Kutil, Pepa Hloušek, Ilja Rieger a já zdolávala Lebku Jižní cestou a cestou Nedodělanou.obraz001.jpg Potom ještě Bobříka kvasu na Skautskou věž, kde jsem již bohužel nemohl být

Zpočátku jsme se na sluníčku trochu zadýchali, ale zanedlouho všichni seděli v pohodě na předskalí

 

 

Zdenda Hanaj u kruhu cesty Nedodělaná

 

 

A aby toho nebylo málo, tak nás Jarda vyhecoval k výstupu na vrcholovou hlavu, která se leze velmi málo. Ke kruhu to vyvedl on, od kruhu famozně Zdenda Hanaj. Všichni jsme nahoru vylezli čistě, bez postavení !!

obraz011.jpg

 

Jarda a Zdenda na vrcholu Lebky

 

obraz019.jpg

 

 

 

Ilja, Libor a Pepa po slanění z Lebky

 

 

 

 

   Výstup na Lebku jsem si náležitě užil, měl jsem hezký pocit z krásného dne, ze společného lezení s Pepou Hlouškem po mnoha letech, i z návštěvy hlavy Lebky, kde jsem už taky pěkně dlouho neseděl. A to nebylo všechno.

   Dnes jsem se dověděl, že Jarda Hons, Radek Rudolf, Petr Fischer a další absolvovali ve stejné době klasický a nepříliš lezený výstup v údolní stěně Sfingy. To mě samozřejmě potěšilo, ale ještě to nebylo ze strany lezců Jiskry vše. Lucka Nováková totiž s kámoškou řádila někde v okolí Jeřabí.

   Ani na vteřinu jsem nepochyboval o kvalitě lidí z Jiskry, a proto jsem svoji funkci vzal bez řečí a s jednoznačným přesvědčením, že vše bude v pohodě fungovat. Skoro všechny jsem vás znal, ale přesto jsem moc rád, že jsme opravdu aktivním horolezeckým oddílem. A to budeme ještě na schůzi probírat přihlášky dalších perspektivních a sympatických lidí. Takže se vrátím k těm na začátku zmíněným pocitům. V dnešní trochu prapodivné době mám ze svých kamarádů a kolegů dobrý pocit, a to jsem vám chtěl říct. Pevně věřím, že nám to spolu vydrží.

Horám zdar!

Libor

 

 

P.S.: Omluvte kvalitu fotek, jsou z mého primitivního mobilu. Díky

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář