Jdi na obsah Jdi na menu
 


JISKRA na Zlatém cepínu 2013

16. 1. 2013

 

   V sobotu 2.2.2013 se uskutečnil již 59. ročník štafetového běhu členů horolezeckých oddílů na běžkách na tratích 3x10 km. Místem závodu byl již tradičně pětikilometrový závodní okruh na Bedřichově, kde účastníky přivítalo nevlídné počasí, nárazový vítr a hlavně úplně špatný čerstvý sníh s teplotou okolo 0 stupňů. Kdo na takový sníh maže častěji, ten mému povzdechnutí určitě rozumí.

   Hlavnímu závodu předcházely závody dětí různého věku a závody veteránů nad 50 roků. Už tam jsme měli svá želízka v ohni. V mladších žácích nás reprezentovala Klárka Mašínová, která  dsc_0055.jpgpo vynikajícím výkonu obsadila 2. místo

 
 
 
 
 
 Vlevo Klárka Mašínová
 
 
 
 
 
 
   Ve veteránech Jiskru reprezentoval náš pan zubař Luboš Oujezdský v kategorii nad 60 let. Jel výtečně a obsadil skvělé 2. místo. Mimochodem - na časy v této kategorii by se pořádně zapotil mnohý lyžník, mladší třeba o 40 roků
   V kategorii 50-60 roků jsem se na start po dlouhých letech postavil já. Mojí jedinou motivací bylo jít mladším kolegům příkladem a hlavně dojet. S ohledem na nedávno doléčené koleno jsem neměl natrénováno, mám nadváhu a půjčil jsem si lyže, které nejely (Luboš mě na posledním kilometru hravě stáhnul o 150 metrů). I tak jsem souhrou šťastných okolností ve své kategorii obsadil 3. místo.
dsc_0057.jpg

Start hlavního závodu. (4. zleva Tomáš Krutský, 5. zleva Lukáš Müller)

 

 

 

 

   V hlavním závodu jsme letos dokázali postavit 2 štafety. První tvořila trojice Tomáš Krutský, Olda Rypl a Adam Zeman. Oldyš jel namísto Michala Treglera, který na poslední chvíli dostal rekreační poukaz. A když Oldův tanvaldský oddíl štafetu nepostavil, tak jsem mu s radostí nabídl místo u nás. 

   Druhou štafetu tvořili Lukáš Müller, Renda Mašín a Jirka Car. Zejména Lukáš zajel velmi pěkně, i když se běžkám letos moc nevěnoval.

   Naši borci se se svými úseky porvali velmi bojovně. Všichni jeli s obrovským nasazením, čemuž odpovídá i umístění. První štafeta skončila na 22. místě, druhá na 29. místě. K tomu ještě Adam Zeman nešťastně zlomil hůlku. Umístění je o to důstojnější, že dnes již Zlatý cepín jezdí absolutní specialisté, včetně bývalých mistrů světa. Pravidelně jezdí Zuzana Kocumová, loni jel Martin Koukal !!!

   Já osobně jsem byl z našeho zastoupení velmi šťastný až dojatý. 1 žákyně, 2 veteráni, 2 štafety. To je velmi reprezentativní účast, za kterou všem závodníkům ještě jednou velice děkuji. Takhle si představuji fungující horolezecký oddíl. Fakt jste mi udělali radost a věřím, že i vy jste strávili hezké chvilky mezi kamarády při závodě, ve kterém jde hlavně o kamarádství a radost.

dsc_0059.jpg

 

 

Na fotce chybí Olda Rypl, kterého jsme na focení nemohli sehnat Zleva Lukáš Müller, Renda Mašín, Libor Čech, Jirka Car, Tomáš Krutský a Adam Zeman

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář