Jdi na obsah Jdi na menu
 


JIZERA 2013

7. 10. 2013

 

 Stejně jako my, aktivní horolezci, máme své tradiční akce, tak i naše drahé polovičky, kamarádky a sympatizantky organizují každoročně významný podnik s názvem Jizera. Tentokrát tedy Jizera 2013.
   Zmiňovaná akce začíná vždy srazem účastnic na Kapličce v Hraběticích. Podle doby, kterou tam děvčata stráví u vybraných nápojů, se potom vyvíjí další průběh tohoto dvoudenního soustředění. V některých letech se stávalo, že ještě při západu slunce děvčata neopouštěla Hrabětice a většinou pak bylo na nás, jak je přiblížíme jejich hlavnímu cíli – Jizeře. Naštěstí se dámy většinou nechaly odvézt na Knajpu, kde jsme je ponechali jejich osudu.
   Letos akce proběhla klidněji, tedy alespoň podle informací účastnic. Na Kapličce se občerstvily přiměřeně a tentokrát i poctivě dorazily  na Kristiánov, kde zrovna ten den, 7. září, probíhala pouť. Tam pochopitelně potkaly spoustu známých, a tak k podvečernímu přesunu na Knajpu již využily kvůli časové prodlevě odvoz. Po kontrole kiosku na Knajpě potom všechny účastnice ve zdraví vystoupily na Jizeru, což v minulosti také nebylo úplně obvyklé.img_4135.jpg
Zleva Lenka Čechová, Renata Poprová, Věra Brožová, Zdenička Židlíková a Eva Hořejší
 
 
 
 
 
 
 
Po noci v přístřešku Horské služby následoval přesun do Josefova dolu, odkud jsem je odvezl domů, protože obsluha v restauraci Peklo nesprávně odhadla potenciál našich děvčat a striktně dodržela zavírací dobu v 14,00 hodin…….           
 
 
 
                                     Vpravo Terezka Hořejší
img_4139.jpg
   Bohužel mám jenom dvě fotky z telefonu Terezky Hořejší, ale to není podstatné. Podstatné je, že naše děvčata si v této hektické době ještě dokážou najít čas a vyrazit s kamarádkami do Jizerek na dva dny. Ať jim to ještě hodně dlouho vydrží.

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář