Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kamarád Olda Kopal nás opustil

16. 6. 2011

 

Kamarádky a kamarádi,

   zpráva, kterou vám předávám, je krutá, nemilosrdná a bohužel i definitivní. Dnes v noci nás navždy opustil vynikající horolezec, ale především nádherný, čestný a spolehlivý chlap -Olda Kopal.p5180011.jpg

Není to tak dlouho, co jsme s ním oslavili životní jubileum - 80. narozeniny. Přesto, že jej už trochu zlobily nohy, které v životě moc  nešetřil, nescházela mu energie a chuť do života. Bohužel cévní příhoda zastavila životní pouť člověka, kterého měl rád každý, kdo se s ním v životě alespoň na chvíli setkal. Já jsem jej znal 41 roků a naposledy jsem jej vezl včera na jeho milovanou chatu na Hrubici. Teď tu sedím a chvěje se mi brada. Oldo, nikdy na Tebe nezapomeneme, protože na Tebe se zapomenout nedá

 

Na chatě 18.5.2011

img_2674.jpg

 

 

Makak aréna 17.2.2011-Osmdesátiny

Olda diriguje chorál "Chumelí se, chumelí"

 

p2220242.jpg

 

U Evy Maškové v Líšném 22.2.2011

 

 

p2220243.jpg

 

 

 

p5180008.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na chatě na Hrubici 18.5.2011 s Luckou, která byla i přes značný věkový rozdíl jednou z největších Oldových kamarádek

p5180009.jpg

 

 

 

 

 

 

 

A nakonec s Květou, která asi byla Oldovu srdci nejbližší

 

 

 

 

 

Až budeme znát datum posledního rozloučení, uspořádáme vzpomínkové posezení. Předběžně jsme dohodnuti s Tygříkem v Cross country

Libor

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Olda Kopal

(Drahoš Machaň, 18. 6. 2011 12:31)

Málokdy se stává, že přátelství může trvat více než 75 let. Jsem jedním, kterému se to povedlo. Díky za to, Oldo. Začátek byl v dětských létech v Mašově, v tělocvičnách u Severů a Krouzů, dále pak ve Skaláku, ve Vysokých Tatrách , na lyžích , na chaloupce na Hleďsebe, v expedici již téměř horolezeckých veteránů na Ťan-šanu, při padesáti nezapomenutelných "Akcí 10" a při nesčetných šťastných chvílích a hodinách na Hrubici . Olda byl výjímečný, byl vždy svůj, nikoho nikdy neurazil a každý ho musel mít rád. Oldo budeš nám moc a moc chybět. Drahoš M. 17.1.2011

Re: Olda Kopal

(Libor, 21. 6. 2011 7:22)

Drahoši, díky za Tvá milá milá a moudrá slova. Nedávno jsme s kamarády lezli Tvoji cestu na Zlatou vyhlídku a přitom jsme zavzpomínali na vaši generaci a hlavně vaši partu. Olda v ní byl opravdu nepřehlédnutelnou postavou. Jemu i vám ostatním děkujeme za to, co jste nám dali i za cestu, kterou jste nám ukázali