Jdi na obsah Jdi na menu
 


Metodický den (chytání pádů) 2015

16. 7. 2015

   Metodický den 2015 jsme naplánovali po předchozích deštivých zkušenostech na konec měsíce května, a to se ukázalo jako správná volba. Konečně jsme se naplno mohli věnovat nácviku různých dovedností, aniž bychom hledali úkryt před deštěm. Ten nás pouze donutil zrušit páteční seznamovací večírek, takže sobotní sraz nás všechny zastihl s čistou hlavou. Téma nácviku na moji žádost přichystal Renda Mašín a ten kromě obvyklého chytání pádů na letošek zařadil první pomoc (nepřímá srdeční masáž + spousta teorie) a použití pomůcky RescYou pro vyproštění z ledovcové trhliny.p5310031.jpg První na řadu přišlo slaňování tradičním Dülferem bez použití jakéhokoli slaňovacího prostředku (na fotce Standa Kolář)

p5310033.jpg

 

 

 

Vyprošťovací prostředek RescYou nás nadchnul pro svoji lehkost, snadné používání a hlavně účinnost, Nejen Helča Kozelková, ale i všichni ostatní hravě vyšplhali několik metrů bez výraznější únavy.

 

 

 

 

89ec712d-f045-e211-ae42-001a64a1c5ea_1.png

 

Proto si dovolím výrobek trochu více propagovat a připojuji jeho detailní fotografii, převzatou z katalogu Hudysportu.

 

 

 

 

p5310052.jpg

 

Protože figurína Andula pro nácvik nepřímé srdeční masáže je ženského pohlaví, tak jistě nepřekvapí, že asi nejlépe ji masíroval odborník na ženské hrudníky Pepa Yetti Hausmann

p5310047.jpg

 

 

 

Během dne samozřejmě proběhla spousta setkání mladších i starších kamarádů a nakonec jsme se skoro všichni přesunuli na Zrcadlovou kozu, kde jsme poobědvali, poklábosili a hlavně svorně konstatovali, že letošní Metodický den byl opět zajímavý a poučný. A to je jeho smyslem. Já osobně vždycky strašně rád pozoruji kamarády, kteří už dávno nejsou nováčky, s jakým zapálením a poctivou vervou cvičí znovu a znovu situace, které by nás někdy při lezení mohly potkat, i když pevně věřím, že se nám vyhnou.metodicky-den-2015.jpg