Jdi na obsah Jdi na menu
 


Metodický den 2013 - článek Michala Treglera

19. 6. 2013

 

Metodický den
Malé shrnutí Metodického dne, který proběhl dne 18.5. ´´na oblíbených cvičných terénech v Klokočských skalách´´.
Sešli jsme se téměř tradičně (po druhé)  17.5.2013  večer v hospůdce u Zrcadlové kozy. Kytary, rum a hlavně dobrá parta lidí doufám zajistily, že si nás opět na rok budou pamatovat.
Pří probuzení druhého dne nás nemile překvapilo množství vody, jímž nás obdarovala nebesa. Kdo by si byl pomyslel, že se jedná o nejhezčí počasí na měsíc dopředu. V 10 hodin už počasí vypadalo o něco moudřeji, a tak nastal plynulý přesun do Lomu v Klokočí.18.5.2013-11-26-47_0318.jpg
Renda udílí pokyny pro zvládnutí Dopomoci spolulezci po pádu. U této discipliny jsme se dost zapotili, ale znáte to: "Těžko na cvičišti, lehko v boji." Tady to platí dvojnásob. Chce to však občas zopakovat...
Po pár slovech na úvod, jsme se dali do práce. Program byl rozsáhlý. Od chytání pádů přes vlastní dopomoc po pádu a při visu ve volném prostrou, smyčkování a nakonec i všemi oblíbený Dülferův sed. Nepatrný zádrhel nastal při instalaci zařízení pro chytání pádu. Jelikož nás letos nedoprovázeli zkušení matadoři v oboru, tak zůstal tento úkol na mladších. Nakonec se vše s radostí jim vlastní vyřešilo.
Chytalo se ze země, od kruhu, závaží Eda hodil letos párkrát dokonce podlahu, ale snad právě jeho příklad zajistí, že se s tímto v reálných situacích na skalách nesetkáme! Většina mi dá také jistě za pravdu, když řeknu, že zajištění kamaráda po pádu, který je v bezvědomí, není až taková sranda. Krom bezchybné práce s lanem musíme zvládnout (často v případě žen) o několik kilogramů těžšího spolulezce vytáhnout k sobě na štand. 18.5.2013-11-29-00_0325.jpg.jpg
Pevně věřím, že se v příštích letech počasí umoudří a třeba nám i dovolí vyzkoušet nějaké pěkné lezecké cesty, které se v blízkosti lomu nacházejí. 18.5.2013-11-27-15_0322.jpg
 
Dříve jsme se drželi mámy za sukni. Dnes je jiná doba a Elen to zvládá i takto
 
 
 Vpravo: Lucka Nováková chystá materiál na dopomoc spolulezci po pádu
 
 
 
 
 
 
Pár nemístných poznámek autora:
Jardo, doufám, že už tě nebolí hlavaJ Taky věřím, že si příští rok chytíš alespoň jeden pád.  Pavliku, ale oheň byl parádní. Já naopak slibuju, že už nikoho nenechám létat hlavou proti Edovi. J Těšim se na další akce!
Michal Tregler
 
Slovo předsedy: 
Tak, jako v uplynulých dvou letech, jsem se i letos cítil naprosto báječně mezi kamarády, kteří mají lezení a partu okolo skal rádi stejně jako já a mí dříve narození vrstevníci. Velmi pozorně sleduji výkony party, která v Jiskře nedávno začínala. Dnes už bych si nikomu z nich nedovolil říct začátečník. Všichni, kterým okolnosti dovolily zúčastnit se Metodického dne, odvedli perfektní a poctivou práci. Za to všem děkuji. A na ty ostatní se těším při některé další akci. Děkuji také Michalovi Treglerovi, že se mi snaží pomáhat při tvorbě našich stránek. Úplně závěrem si dovolím velice moc poděkovat Rendovi Mašínovi, který při přípravě Metodického dnu odvedl nejvíce práce.
Libor18.5.2013-12-44-34_0346.jpg
 
Káťa Hušková a Eda (zprava)
 
 
 
 
 
 
 
Přítomni: Libor Čech, Renda Mašín, Čech David, Čajánek Ondra a Vojta, Fischer Petr s manželkou a Péťou, Hyška Tomáš, Hušek David, Hušková Káťa, Jirásek Pavel, Kafková Katka, Lamačová Hanička a Elen, Nováková Lucka, Oujezdský Luboš, Popr Ruda, Ticháková Katy, Tregler Michal, Kozelka Jarda a Helča, 18.5.2013-15-05-44_0351.jpg

 

 

 

 

 

 

Za foto děkujeme Tomáši Hyškovi. Další fotky jsou na Rajčeti naší TJ.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář