Jdi na obsah Jdi na menu
 


Metodický den 2016

21. 6. 2016

   Letošní Metodický den se naštěstí obešel bez výkyvů počasí, i když jsme trochu zariskovali s posunutím termínu. Nakonec jsme se tedy 21.5.2016 sešli v Klokočkách v dosti hojném počtu, i když někteří z různých důvodů dorazit nemohli. Vše díky zkušenostem organizátorů šlapalo jako hodiny a za chvíli byl padací mechanismus nainstalován.dsc_1782.jpg My starší jsme usoudili, že písek v pytli je přeschlý a určitě nebude správně suplovat padajícího lezce. Pytel jsme tedy doplnili a i trochu zavlažili..dsc_1787.jpg

 

 

 

Potom již na scénu nastoupili chytači, z nichž pět !!! chytalo pád poprvé. Začali jsme jištěním ze zemědsc_1804.jpg, což je zpravidla velmi oblíbená disciplína, zvláště pro muší váhy, které si můžou bravurně vyzkoušet katapultáž. Názorně si také vyzkouší, jak při delším pádu může dopadnout (doslova) jejich o 30 kilo těžší parťák. Na druhou stranu si každý ověří, že chytání pádu není žádnou sebevražednou záležitostí. dsc_1817.jpg

 

 

 

 

 

I Dáša (foto vpravo) byla mezi těmi, kdo chytali pády poprvé a stejně jako ostatní to zvládla bez nejmenších problémů. Proto jsme mohli zařadit další disciplíny jako klasické slaňování, vázání uzlů, první pomoc apod. A protože žijeme v době kybernetické, tak nakonec ještě Renda Mašín pohovořil o aplikacích pro chytré telefony, které umožňují přivolání pomoci v krizi ve stále vyšší kvalitě a hlavně ve větší dostupnosti. Celý Metodický den se nesl v naprosté pohodě, zavítali mezi nás i milí hosté a domů jsme odjížděli úplně spokojeni. A jak říká Milan Pitkin: "Vo tom to je."dsc_1796.jpg