Jdi na obsah Jdi na menu
 


Olda Kopal - oslava narozenin v Liberci

25. 2. 2011

 

   Dne 4. února 2011 absolvoval Olda Kopal druhou oslavu svých kulatých 80. narozenin. První oslavu uspořádal s předstihem v září 2010 ve Skaláku, protože při své skromnosti myslel, že teď v zimě s ním nikdo slavit nebude. Samozřejmě se hluboce mýlil. Osobnost s jeho charakterem nemá o přátele a kamarády nouzi. Oslavu pořádali chlapi z Lokomotivy Liberec pod vedením Honzy Kyncla. Konala se v malé restauraci na Náměstí Českých bratří a bylo na ni pozváno omezené množství lidí.23822467_4.jpg Bylo tam možno potkat Bohouše Svatoše, Leoše Chládka, Kadálka, Pepu Bažanta, Péťu "Prcka" Němce, Táňu Jandíkovou a řadu dalších významných lezců z období posledních 50 roků.23822355_4.jpg

 
Já osobně jsem se poprvé v životě setkal s Jirkou Plátkem, autorem mj. známé cesty na Sfingu a Ponuré cesty na Opomenutou. Na fotce je spolu s Oldou. Slyšel jsem o něm hodně i o důvodech jeho absence ve skalách, ale za 41 roků mého lezení jsem jej prostě nepotkal. A nebyl jsem sám, Stejně jako já byl z Jirky unešený třeba i Martin Kejř.
 
 
 
 
Díky nevšední ochotě Jirkova syna Michaela Plátka vám můžu nabídnout i další fotky ze zmíněného setkání. Jsou uloženy na úložišti TJ JISKRA Jablonec, viz odkaz:
 
Michaelovi ještě jednou děkuji za fotky a všem účastníkům setkání přeji pevné zdraví a ještě mnoho zajímavých výstupů na jejich milovaných skalách
Libor
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář