Jdi na obsah Jdi na menu
 


Radek Jaroš v Jablonci

10. 12. 2014

radek-jaros.jpg   Ve středu 9.12. jsme se s Romanou Proškovou, Káťou Huškovou, Helenou Kozelkovou a Pavlem Jiráskem na Rampě zúčastnili velice poutavé besedy s Radkem Jarošem, který jako 15. člověk na světě a první Čech dosáhl vrcholů všech 14 osmitisícovek v Himálaji a Karakoramu bez užití kyslíku. Tím získal prestižní Korunu Himálaje a zařadil se navždy mezi lezecké osobnosti přelomu 20. a 21. století.

   Radek přítomným představil chronologicky cestu za Korunou, popovídal o chvílích vítězství i drobných či větších porážkách. V sále jsem moc známých lezeckých tváří neviděl, ale i tak bylo cítit, že všichni přítomní si Radka nesmírně váží a jsou na jeho výkony patřičně hrdí. Sám jsem najednou začal přemýšlet o tom, co jsem si kdy v horách naplánoval, co uskutečnil a co zabalil.jaros1image.jpg

   Během prezentace fotek a filmů Radek ochotně odpovídal na řadu otázek a beseda pokračovala i po skončení promítání. Nakonec jsme si stačili i popovídat soukromě a při odchodu jsme se společně vyfotili na památku na báječný večer s horolezcem, který jistě je a dlouho bude příkladem lezeckého kréda, že: "kde je vůle, tam je cesta"

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář