Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skalní muž 2015

8. 9. 2015

   I v roce 2015 se ve Skaláku konala prestižní a namáhavá soutěž o titul Skalní muž. Neznalým napovíme, že v době od 09,00 do 21,00 hodin leze každá dvojice na cestách, které jsou předem vyhlášeny na oficiálním seznamu. Jedná se o zpravidla namáhavé cesty v různých sektorech Skaláku, přičemž v každém sektoru je nutno vylézt alespoň jednu cestu. Specifikem je, že v rozporu s moderními trendy ve sportu musí každá dvojice vypít také počet piv dle vlastních schopností. Cesta je za 1 bod, pivo za 0,5 bodu. Po dosažení 30 bodů je dvojici udělen čestný titul Skalní muž, u děvčat bylo k získání titulu nutno dosáhnout bodů 20.

  Už jenom dostat se na startovní listinu obnáší být známým lezcem, u kterého je oprávněný předpoklad splnění náročných podmínek soutěže. A právě tady naši borci výrazně zabodovali, když do soutěže byly přizvány dvojice Luboš "Bošák" a Michal Tregler a čistě ženská dvojka Lucka Nováková a Katy Ticháková. Všichni z naší Jiskry, Luboš ze spřáteleného HO Mělník.

  Pro letošek byly vybrány cesty ve Skaláckých údolíčkách Jezírka, Dešťové, Hadí, Ztracené a Bukovina. Kdo jste tam kdy lezli, tak víte, že tamní některé trojky by v centrálním Skaláku byly klidně za VI. či VII. :) Naši kamarádi se připravili skvěle, ale nakonec stejně zasáhla vyšší moc. Okolo 14,30 vydatně zapršelo. Michal s Lubošem měli vylezených 20 cest, děvčata 12. A tak bylo nutno zbytek bodů dopít. Hluboce smekám před víceméně abstinenty, kteří to nakonec dokázali (detaily najdete v sekci Skalní muž na webu Hruboskalsko).

  Při počtu 27 zúčastněných dvojic nakonec titul Skalní muž získalo pouze 12. V tomto počtu se Luboš a Michal umístili na nádherném 4. místě. Dvojice před nimi toho nevylezly o moc více, ale pivo rozhodlo:)

  Naprosto fenomenální výkon podala naše děvčata, která dala 17 piv a jako jediná ryze ženská dvojka titul Skalní Muž (žena) získala také.

  Je pro mě velikým potěšením našim borcům poblahopřát k získání prestižních titulů, což opravdu dokáže málokdo. Ještě více mě těší, že lezou báječně na všech terénech a přitom dokáží převálcovat. ryze skalácké borce. Při čtení výsledků jsem byl opravdu hrdý na naše kamarády.skalni-muz-001.jpg