Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trniště 2015 - sportovní část Posledního slanění

4. 2. 2016

   První víkend po vánočních svátcích již tradičně patří druhé – sportovní – části Posledního slanění. Nejenže se pokoušíme shodit nežádoucí kila z požívání vánočních dobrot, ale hlavně se sejdeme s kamarády, poklábosíme a slaníme do nového roku. Akce se vždy koná na Trništi nedaleko Hašlerovy chaty, kam to máme všichni blízko, a kde se psala historie našeho oddílu.

   Jako vždy je sraz „hvězdicovitý,“ Někteří přijedou autem až pod Trniště, jiní jdou pěšky z Bedřichova, Pepa Yetti Hausmann s Maruškou pro dopravu zvolili kolo a klasici volí lezeckou tradici postupného dobývání Trniště. Já se hlásím ke klasikům, a tak jsem okolo poledne s Lenkou a dalšími zasedl do autobusu a vyrazili jsme do Janova. U hospody Na křižovatce již čekala oldřichovská sekce – Pavel Nechanický s vnučkami. Zasedli jsme do hospůdky a trochu jsme se posilnili před další cestou. Potom již následoval strmý výstup od kluziště na Hraničnou a na Trniště. p1150221.jpgJestli bylo z počátku někomu zima, tak nahoře bylo vše naopak, teplo jsme měli na rozdávání. K mé velké radosti z různých směrů přicházely skupinky kamarádů od p1150250.jpgnemluvňat až po ty dříve narozené. Nakonec nás dorazilo dvacet sedm.

   Po přivítání a drobných přípitcích z placatic pronesl předseda zahajovací řeč, ve které především s radostí oznámil, že jsme se sešli všichni. V oddílu nikdo nechybí, naopak registrujeme přírůstky u Romči s Pavlem, u Janičky s Tomášem, u Krutských a časem jistě vyjde napovrch, že i u dalších kamarádů. Po zahájení p1150260.jpgjsme společně zapěli vánoční koledu, na kterou jsme díky Radkovi Rudolfovi navázali dříve nesmírně oblíbenou hymnou lezců Českého ráje, která nese příznačný název: „Tyhle Suché skály, Bože to je krása.“

   Potom již začali první kamarádi p1150278.jpgslaňovat do Nového roku a popravdě řečeno jsme slanění prakticky nikomu neodpustili. A také je pravdou, že se to líbilo všem, včetně úplných začátečníků. Než slanili poslední, tak již pod skálou díky tradičnímu obětavému hospodáři Pavlovi „Sedlákovi“ Jiráskovi plál oheň p1150311.jpga čerstvý horský vzduch byl zanedlouho prosycen vůněmi všemožných dobrot. p1150313.jpgDobrá nálada nás provázela až do doby, než jsme se s Trništěm museli rozloučit, protože nás čekala ještě jedna zajímavá akce. Přesunuli jsme se na Horskou službu do Bedřichova, kde nám kamarádi záchranáři předvedli zásady první pomoci a hlavně ukázali a půjčili k vyzkoušení prostředky, které zatím úplně dostupné běžně nejsou. Tedy oxymetr a defibrilátor. Pak jsme si ještě pomačkali Andulu (gumovou) a byl večer. Krásný a příjemný den byl za námi. Můžeme se těšit na jiné, jinde a jindy. Ale v této partě jsou společné akce báječné vždy. p1150318.jpg

Libor

 

 

 

 

 

Nádherné fotky Jardy Honse najdete na: 

http://jiskrajablonec.rajce.idnes.cz/Trniste_2015_-_posledni_slaneni_foto_Jarda_Hons