Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vysoké Tatry 2012 - příspěvek Michala Treglera

17. 8. 2012

 

 

Jiskra ve Vysokých Tatrách
Od 1.-4.8.2012 se 10členů TJ Jiskra obohacovalo o nové horolezecké zkušenosti ve Slovenských Tatrách. Ubytování jsme měli domluvené přímo na začátek Mengusovské doliny – horský hotel u Popradského plesa.(1500m.n.m) www.popradskepleso.sk
p8020146.jpg
Středa: Příjezd + odpočinkové posezení v místní kantýně po 8hodinové jízdě autem.
Čtvrtek: Na první výstupový den bylo předpovězeno slunečné počasí, a tak nám nic nebránilo uskutečnit výstup na Žabího Koně. (2291m.n.m) Cesta vedla přes nádherně čistá jezírka zvaná Žabí plesa. Vzhledem k bezchybnému počasí se pod skálou sešlo více lezců, což nám zpomalilo postup a zabránilo dalšímu výstupu na Žabí věž nebo Voliu věž. Ale nádherný pohled na Polskou stranu z vrcholku Žabího koně už nemohlo nic pokazit. Následoval asi 1,5hod sestup a hurá na večeři.snimek-048.jpg
 
                 Žabí kůň
 
 
 
 
Pátek: K pátečnímu odpoledni byl ohlášen příchod bouřek, a tak se každá z našich skupin vydala jiným směrem. Péťa Fischer a jeho družstvo vyrazilo vstříc vrcholu Ošarpance. (2327m.n.m) Bohužel při nástupu narazili na zhruba 12členou skupinku turistů pod vedením horského vůdce (nutný pro lezení v tatrách bez členství ČHS) . Značně zpomaleni jejich postupem, byli nuceni opustit stěnu v prvních dýlkách – bouře se blížila nebezpečně rychle. Michal s Katy se ráno vydali k Sedlu pod Ostrvou a jejich cíl byl jasný. Tupá věža (2285m.n.m) a lezecky snadno dostupná Ihla v Ostrve (1980m.n.m). snimek-117.jpgLibor s rodinou navštívili Hincovo pleso(1921m.n.m).
 
 
Ihla v Ostrve
 
 
Sobota: Po výborné snídani jsme opustili Popradské Pleso a vyrazili zpět do ČR. Cestou jsme se však ještě stačili rozmočit v termálních lázních Bešeňová.
 
p8040221.jpg
 
 
Tobogány s termálním bazénem v Bešeňové
 
 
 
 
 
Děkuju všem za skvělé zážitky a těším se na další společně zdolané vrcholy.
 
Michal