Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstup na Kapelníka k narozeninám Radka Rudolfa

15. 7. 2012

 

   Tak jsem se zase po delší době dostal ke tvorbě článků a musím samozřejmě začít tím nejdůležitějším. Před několika týdny oslavil kulaté narozeniny náš kolega, klasický a ostřílený alpinista a dobrý kamarád Radek Rudolf.

23.-5.-2012-17-36-52_0002.jpg

 

Pan profesor Rudolf (v popředí) se důkladně chystá na výstup, mezitím již Tonda Hnik nastupuje do stěny

 

 

 

Jak se na správného lezce sluší, vybral si k narozeninám tradičně výstup Jeschkeho cestou na oblíbeného Kapelníka. Cestu vyváděl Tonda Hnik a Radka dále doprovodil Petr Fischer, Tomáš Hyška a já. Radkův nejlepší kamarád Jarda Hons musel cosi neodkladně vyřídit a pod skálu dorazil, když jsme slaňovali

 

23.-5.-2012-17-36-24_0001--2-.jpgTonda na nástupu, jištěn Petrem Fischerem. Jeschkeho cesta je sice krásná, ale již drasticky oškubaná. Prvolezci není tedy co závidět

 

 

 

Výstup nám šel kupodivu celkem od ruky, i když např. pro mě to bylo letošní první lezení. Nad prvním kruhem jsme se celkem zapotili, protože tam chyty opravdu doslova zmizely, ale traverz jsme si opravdu užili. Tamní expozice musí prostě nadchnout každého.

 

23.-5.-2012-18-51-40_0006.jpg

 

U druhého kruhu není díky jeho "kvalitě" příliš rozumné vysedávat, a tak jsme Tomášovi spolu s Petrem zapózovali až u kruhu třetího

 

 

 

 

23.-5.-2012-20-02-43_0008.jpg

 

 

Před Tomášem jsem lezl já a on tedy neměl koho fotit, takže mi nezbývá, než prezentovat moji maličkost.23.-5.-2012-20-34-04_0010.jpg

 

Na vrcholu to nevypadá nijak vážně, ale do smíchu nám tam nebylo...

 

 

 

Výstup na počest jubilanta měl být pohodovou procházkou zejména pro nás - pamětníky, Blížící se bouřka však velmi rychle změnila naši taktiku. Zrychlili jsme až na hranici svých možností a na vrcholu Kapelníka jsme se sešli ještě před úderem prvního blesku. Stačili jsme si potřást rukama a pak již následovalo bleskové slanění, za něž by se nemuseli stydět ani příslušníci speciálních jednotek při slanění z vrtulníku. Balení věcí a přesun na parkoviště již probíhaly v hustém jarním dešti. Ale na naší náladu taková maličkost nemohla mít vliv. Večeře a kvalitní pivko v motorestu, kde nepršelo, završily báječný den s oslavencem. Takže ještě jednou Radkovi jménem nás všech přeji hodně zdraví, štěstí a pohodových výstupů, jako byl ten náš.

Hore zdar, hochu!

 

 

Řadu dalších fotografií z tohoto výstupu i z výstupu na Gerlach najdete na webu našich "juniorů" na www.horolezcata.rajce.idnes.cz