Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzpomínková akce alias Setkání jizerskohorských legend

30. 11. 2011

   Nedávno jsem psal o setkání horolezeckých legend ve Skaláku. Před měsícem (10. října 2011) se podobné setkání uskutečnilo na Bártlovce v Bílém potoku. Oficiálně je tato akce pořádána jako vzpomínka na jizerskohorské a spřátelené lezce, kteří nás v průběhu roku opustili. Na kus řeči sem zajdou spíše "dříve narození" lezci, kteří se během svého života podíleli na mnoha významných výstupech i prvovýstupech v Jizerkách. Jména skoro všech přítomných najdete v horolezeckém prúvodci.pa150044.jpg

 

Jirka Hradil, spolulezec Josky Čihuly při řadě prvovýstupů

 

 

 

 

 

 

 

 

pa150046.jpg

 

 

 

Péťa Němec zvaný "Prcek." Můj pokrevní brácha a spolulezec, fenomenální borec, který na konci 70. a v průběhu 80. let minulého století přelezl všechno, co přelézt chtěl

 

 

 

 

pa150077.jpg

 

 

Zleva Jirka Hradil, vynikající Honza Šmerda (v průvodci má fotku z prvovýstupu na Frýdlantskou věž), moje maličkost, Pepa David (spolu máme např. cestu na Cimbuří), paní Hradilová a Zorka Patková (neplést s Prachtelovou). Zorka rovněž patří mezi významné lezkyně, prvovýstupy má i na Bořeni

 

pa150047.jpg

 

Úplně vpravo (v brýlých) je Jarda Akrman, rovněž vynikající borec a obrovský kamarád

 

 

 

 

 

     Vyjmenovat všechny přítomné není v možnostech tohoto článku. Přesto bych rád zmínil ještě třeba Táňu Jandíkovou, Helmuta Michela, pořadatele akce Vláďu Hanzla, Žižiho a Honzu Kašpara. Další účastníky milého a příjemného večera si můžete prohlédnout na našem úložišti fotek, kam se dostanete přes Odkazy. Věřím, že i vy mladší budete mít po celý život okolo sebe tolik dobrých kamarádů jako naše "jizerská" generace, a hlavně že si spolu vždy budete mít co říct

Libor

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář