Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zlatý cepín 2016

1. 2. 2016

 

 

   V sobotu 23.1.2016 se v Bedřichově uskutečnil již 62. ročník tradičního štafetového běhu na lyžích O zlatý cepín – memoriál Josky Čihuly a Ericha Soukupa. I letos pořadatele a závodníky pořádně potrápilo špatné počasí spojené s nedostatkem sněhu, a tak prakticky do poslední chvíle nebylo jasné, zda se závod uskuteční. Nakonec se nad námi příroda slitovala, v týdnu před závodem teplota spadla hluboko pod nulu, napadlo trochu nového sněhu a část běžecké trati zůstala perfektně upravena po Jizerské padesátce. Pořadatelé tedy narychlo vyhrnuli rukávy, zmobilizovali zálohy a hlavně dali závodu zelenou. Na slavném bedřichovském stadionu se nakonec v sobotu sešlo celkem 29 štafet, z toho 2 ryze ženské a z toho jedna našeJ

   Začátek závodního dopoledne tradičně patřil těm nejmenším. Množství věkových kategorií, navíc rozdělených na dívky a chlapce, dokonale prověřilo trpělivost závodníků a jejich rodičů a hlavně schopnosti pořadatelů. Nakonec se vše poskládalo a v 11,00 hodin se časový harmonogram v pohodě vrátil do předem nastavených pozic. Přesně v 11,00 vyrazili na jeden pětikilometrový okruh 3 kategorie veteránů. Mezi veterány jsme měli hned 3 želízka v ohni. dsc_0250---kopie---kopie.jpgVe střední kategorii nastoupili Pepa Yetti Hausmann a Jarda Hons, kteří po vynikajícím výkonu obsadili 3. a 4. místo, když před nimi skončili jen lyžaři – specialisté. V kategorii nejdříve narozených veteránů tradičně perfektně zaběhl Luboš Oujezdský, který obsadil 2. místodsc_0279---kopie.jpg za tradičně neporazitelným Honzou Kuskem.

   Přesně v poledne se postavilo na start neuvěřitelných 29 štafet, mezi kterými byla jedna ženská a jedna mužská štafeta Jiskry. Ženy Jiskry nastoupily v sestavě Petra Nováková, Lucka Nováková a z Lokomotivy „vypůjčená“ Markétka Koudelková. Za muže v dresu Jiskry nastoupili Lukáš Müller, Renda Mašín a Tomáš Krutský. Původně sestavená třetí štafeta Jiskry – vyloženě rodinná Hausmannova dsc_0270---kopie.jpg– startovala nakonec za Makak, ovšem vedoucí člen štafety Yeťák se na start stejně postavil v dresu Jiskry. A nesmíme zapomenout ani na Jindru Špagetu Křístka, který coby „nadbytečný“ přijal účast ve štafetě svých kamarádů. Na závodníky čekaly 2 pětikilometrové okruhy na perfektním sněhu a po odstartování závodu začalo symbolicky i docela sněžit. dsc_0304.jpgSamotný závod měl fantastickou atmosféru, zejména při soubojích opravdových horolezců. Bývalí závodníci lyžaři strojově ukrajovali své tisíckrát nacvičené kilometry, což nikoho moc nerozhodilo. Když se ovšem na vjezdu do stadionu objevil borec, který běžky používá pro radost a příležitostný trénink, zvedla se vždy vlna povzbuzování, která hlasitostí neměla daleko k atmosféře biatlonového Ruhpoldingu. Dokonce věřím, že při větší divácké účasti bychom byli i svědky nějaké té mexické vlny.dsc_0264---kopie.jpg

   Závod nakonec proběhl v nádherném tempu i atmosféře a věřím, že všichni účastníci i diváci domů odjížděli spokojeni. Výsledky v Jiskře příliš nesledujeme, protože jedinou případnou porážkou by pro nás mohla být neúčast. Přesto je jistě namístě připomenout 13. místo naší mužské štafety. Toto umístění je od loňska obrovským výkonnostním skokem. Přitom dokonce nechybělo moc, aby naši borci nahlédli do opravdu mistrovské první desítky.dsc_0269---kopie.jpg Navíc 14. místo Tomáše Krutského z 87 závodníků je opravdu fantastické. Výkon Petry Novákové z dívčí štafety zaskočil mnoho mužů z konkurenčních štafet, a to ještě na ni byl oproti nim mnohem lepší pohled (v závodě i po něm).  Všechny výsledky hlavní kategorie najdete na webu Lokomotivy Liberec na tomto odkazu:

http://www.holoko.cz/nove/cepin2016_62r.pdf

   Já osobně jsem vzal službu za kamaráda a závodu jsem se zúčastnit nemohl. Proto jsem alespoň občas vzal na sebe pár pořadatelských povinností a užíval jsem si s ostatními diváky báječnou atmosféru letošního Cepínu. A samozřejmě jsem byl náležitě hrdý na účast a výsledky našich borců.

Libor

 

 

Odkaz na oddílové úložiště fotek:

http://jiskrajablonec.rajce.idnes.cz/Zlaty_cepin_2016

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář