Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zlatý cepín 2017

31. 5. 2017

   Nedopatřením v naší redakci došlo k situaci, kdy nám vypadl článek o účasti našich borců na Zlatém cepínu. Kamarádům se omlouváme a chybu napravujeme.

V kategorii dříve narozených nás tradičně reprezentovali Luboš Oujezdský a Jarda Hons,p1280004-lubos-jarda.jpg kteří i tentokrát nastoupili výtečně připraveni. Jarda v závodě dlouho vedl, ale nakonec byl ve sjezdu předjet Honzou Kuskem, kterému se opět podařilo výborně namazat pro sjezd. Zlato tedy uniklo, ale to vůbec nevadí, protože stříbro a bronz putovaly do Jiskry.

 

   V hlavní kategorii bylo přihlášeno 25 družstev a klasifikováno nakonec bylo 24. Za Jiskru nastoupili tradiční matadoři Renda Mašín a Tomáš Krutský, které letos doplnil Adam Zeman. Ten se v naší štafetě objevuje nepravidelně, ale pravidelně bojuje jako lev. Podle očekávání se Tomáš Krutský vešel do dvacítky nejrychlejších běžců, a protože i Renda s Adamem  na trati tvrdě makali, bylo z toho nádherné 16. místo. Nádherné zejména proto, že Zlatý cepín již dávno není závodem horolezců, kteří mají běžky jako doplňkový sport, ale stále častěji se na startu objevují běžci specialisté. I s odstupem několika měsíců všem našim účastníkům Zlatého cepínu moc děkujeme za parádní reprezentacip1280007.jpg