Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva ze schůze 9.2.2011

10. 2. 2011

 

   Dne 9. února se uskutečnila dlouho očekávaná schůze našeho oddílu, která měla "nastavit směr" našeho dalšího působení. Bohužel původně avizované soukromí v příjemné hospůdce Cross country se na poslední chvíli změnilo, protože současně s námi tam schůzovali i další sportovci, tedy cyklisti. Ale i tak jsme potřebné záležitosti probrali.

   Naprosto fantastická byla účast. Sešlo se nás 18, a to je asi to úplně nejpodstatnější. Z každého přímo sálalo odhodlání udělat něco s dosavadní apatií. Po dlouhé době jsem zase seděl mezi normálními horolezci, kteří se chtějí věnovat svému koníčku a svým kamarádům, aniž by se nějak významněji nechali ovlivňovat vymoženostmi dnešní přihlouplé doby. Co jsme tedy vše dohodli ?

- schůze zatím budou jednou za měsíc, každá bude zvlášť avizována včetně místa a času  

- lezení na stěně Makak arény probíhá prakticky celý týden a vždy tam najdete kolegy z oddílu. V  úterý cca od 18,00 a ve čtvrtek cca od 20,00 hodin tam chodí Jarda Kutil, ve středu cca od 18,00 zase Jarda Hons a Radek Rudolf a v pátek navečer Elen. Tak si vyberte

- zájezd do Tater proběhne ve dnech 25.3. - 3.4.2011. Jede se na Popradské pleso. Přihlásit se je nutné co nejdříve u Jardy Kutila, který dodá podrobnosti

- pod vedením Rendy Mašína proběhnou přibližně v polovině května metodické dny v lomu na Klokočských skalách. Jedná se o poměrně velkou akci, na které se bude nacvičovat chytání pádů, zásady první pomoci apod. Podrobnosti dodá Renda

- v rámci zachování bezpečnosti důrazně doporučujeme, aby se každý člen zúčastnil chytání pádů nejméně 1 x za 2 roky. Ponechám na vašich názorech, zda tuto zásadu nezměníme na povinnost ?

- příspěvky do ČHS a Alpenvereinu řeší Béna. Ke konci tohoto měsíce jede do Prahy, kde vše osobně vyřídí. Pro nás to znamená úsporu za poštovné. Na ty, kdo se nemohli zúčastnit schůze, apeluji, aby co nejdříve Bénu kontaktovali a vyřídili si potřebné formality, zejména pochopitelně úhradu příspěvků.

- schůze odhlasovala klubový příspěvek ve výši 100,- Kč za rok. Od příspěvku jsou osvobozeni členové do věku 18 let. Příspěvek bude použit na úhradu startovného na soutěžích apod. Peníze budou uloženy na účtu, ke kterému bude mít přístup Libor a Béna. Poplatky za vedení účtu uhradí sponzorsky Libor, jehož kancelář vyřídí i případné zaúčtování finančních pohybů v souladu se zákonem o účetnictví

- zásadní změnou je založení Sekce péče o starší chlapce (SPOSCH čteno "Spoš"), ke kterému došlo spontánně mezi 3. a 4. rundou. Vedením sekce byla jednohlasně zvolena Lucka Nováková a pro šťouraly doplňuji, že se jedná o sekci výhradně lezeckou!!! Plány pro letošek jsou prozatím velmi skromné, např. Andělova cesta na Hlásku na Drábkách, Česká cesta na Kobylu v Příhrazích a bez výraznějšího zaváhání jsme do plánu zahrnuli i Kopalovu cestu na Hlásku v Teplických skalách. Když se zadaří, tak přitvrdíme

- po skončení zimy budou pořádány pravidelné výjezdy do skal ve všedních dnech. Otázka dopravy je prakticky předem vyřešena

 

Mějte se nádherně a vydržte

Libor

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář