Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zimní Tatry 2007

Polské Tatry 2007 – Morskie Oko 1395 m. n. m.


16. 03.

Dneska jsme vyrazili z Liberce vlakem do polských Tater. Nejdřív jsme šli ale do nádražního bufetu. jeli jsme velmi dlouho. Ve vlaku jsme potkali nějakého Jana z Vrátné doliny a Štefana co dělá podlahy na Jizerce. Pak jsme byli najednou ve Smokovci. TAm jsme pili tatranský čaj, až jsme se zapomněli stavit v krámě pro jídlo. No tak jsme nasedli na autobus a dojeli do Polska. Potom kousek pěšky a nakonec koňmo, protože cesta byla dlouhá. Chudáci koníci se pěkně zapotili. Jarda taky, byl nemocnej. Jen co došel na chatu šel si lehnout. Hrozně kašlal a měl teplotu. My jsme odešli na pivo do hlavní chaty. Aleš to trochu přehnal, a tak ho pak Honza musel vystrčit na palandu.


17.03.

Ráno bylo krásně, a tak jsme vyrazili se Zdeňkem na vlastivědnou vycházku, abychom si obhlídli co polezeme zítra. Hlavní je nejdřív se seznámit s terénem:) Foukal strašnej vichr. Cestou jsme narazili na kluky z Ho Jizera, Tafiho, Frantu a ostatní. (Ty se zabydleli na hlavní chatě. My jsme zůstali zase v tom domku pod ní) A tak jsme šli dál všichni společně. Chudák Jarda zůstal s kašlem na chatě sám. Jarda Hons s klukama vylezli na Malý Žabí štít a my jsme došli do kotle pod Východní Mengušovský štít. Aleš, Libor, Honza a Pavel šli na lyžích směrem k Mnichovi a cestou si dali lavinový kurz. Večer jsme se všichni sešli na pivu.


18. – 20.03.

Ráno jsme se probudili s hotovým plánem kam si vyrazíme, ale bylo ošklivo. Tak pak bylo bohužel každej další den. Jarda Hons s klukama se vypravili ven, ale brzy se vrátili úplně mokrý a utahaný. Nastala hrozná obleva a začalo pršet se sněhem. Celý dny jsme trávili společně na chatě. Hráli karty a likvidovali tekuté i jiné druhy zásob. V pondělí jsem šla přes pleso poslouchat laviny, docela strašidelný zvuky. Večer jsme se všichni sešli u nás v kuchyni a donesli všechny zásoby co nám zbyly. Celkem 10 l rumu a mnoho metrů klobás včetně několika kg sýrů. Udělali jsme 2x obří konev grogu asi po 10-ti litrech. Obrovská hostina mohla začít. Zdeněk konečně tajně dojedl tu cizí nugetu. Byla asi nějakého polského borce, který si jí schoval na horší časy... chudák. Večer byl bezva!:))) Další den jsme ale bohužel vyrazili domu, v tomhle počasí to nemělo cenu.... Tak to snad vyjde příští rok. Polsko je pro nás začarovaný.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář